Domowe przedszkole
Ciągle gdzieś pędzimy. Dużo pracujemy i płacimy za to ogromną cenę: nie mamy czasu ani dla siebie ani dla Rodziny. Naszą wieczną nieobecność w domu odczuwają najbardziej dzieci. Nasze dzieci. Dla zapracowanych i zabieganych Rodziców polecamy domowe przedszkole – miejsce, w którym Dzieciaki czują się jak w domu i gdzie otrzymają dużo ciepła. Miejsce, które zapewni im rozwój i zabawę pod okiem zaangażowanych i mądrych wychowawców.

domowe przedszkole Dla dzieci i z myślą o dzieciach
Domowe przedszkole to stosunkowo nowa propozycja, zarówno dla kilkuletnich dzieci jak i ich rodziców. Przedszkola przydomowe to niewielkie placówki opiekuńczo-edukacyjne, które zakładają osoby prywatne. Takie przedszkola mogą stanowić ciekawe rozwiązanie dla dzieci, którym zabrakło miejsc w publicznych placówkach. Są też dobrym wyjściem dla rodziców, którzy nie chcą by ich dzieci spędzały czas w dużych grupach przedszkoli masowych.
Co różni domowe przedszkola od przedszkoli publicznych.
Domowe przedszkola mogą być zakładane w prywatnych domach. Sam fakt, że przedszkole znajduje się w domu, sprawia, że panuje w nim inny klimat i atmosfera niż ta jaką tworzy duży budynek przedszkolny z wieloma korytarzami, salami i łazienkami.
Domowe przedszkola cenione są najbardziej za ich przytulność, kameralność, niewielkie rozmiary i domowy charakter. Do zalet małych przedszkoli należy także to, że składają się one z małych grup. W których jest zaledwie kilkoro dzieci. W małej grupie edukacja przebiega w znacznie bardziej zindywidualizowany sposób. Nauczyciel prowadzący zajęcia, może lepiej poznać dzieci, ich możliwości, problemy i potrzeby. W grupie liczącej kilka osób dziecko czuje się znacznie pewniej i bezpieczniej niż w grupie liczącej 25 przedszkolaków.
Przedszkola zakładane w domach oferują dzieciom i rodzicom elastyczny program zajęć. Do takiego przedszkola można przyprowadzać dzieci w niektóre dni tygodnia, przez cały tydzień lub na określone godziny. Dzięki temu zapracowani rodzice mogą dopasować przedszkolny grafik swojej pociechy do codziennego rozkładu swoich zajęć.
Domowe przedszkola pod względem edukacyjnym nie ustępują w niczym przedszkolom publicznym. Warunkiem istnienia przydomowej placówki jest zatrudnienie osób posiadających kwalifikacje do nauczania przedszkolnego. Oferta edukacyjna małych przedszkoli często jest bogatsza od tej, jaką oferują państwowe placówki. W małych przedszkolach organizuje się naukę języków obcych, zajęcia muzyczne, teatralne, naukę tańca i wiele różnych zajęć artystycznych.
Rozkład dnia w domowym przedszkolu jest podobny do tego jaki realizuje się w przedszkolu masowym. Jest w nim czas na zabawy ruchowe, zabawy przy stolikach, wspólne posiłki, leżakowanie i zabawy na zewnątrz.
Ze względu na mniejszą ilość dzieci w domowych przedszkolach, współpraca z rodzicami jest łatwiejsza i mogą oni częściej kontaktować się z nauczycielami. Małe przedszkola starają się zapewnić rodzicom jak najwięcej różnego rodzaju porad, warsztatów i zajęć, pomagających im w wychowywaniu i nauczaniu własnych dzieci.